„Pisanica” festés - 2024

Iskolánk felsős és 4.osztályos tanulói a ,,Stipan Blaľetin” Horvát Művelődési Intézetben a Mura-menti horvátok pirostojás festésével ismerkedhettek meg ügyes kezű segítők vezetésével. Különböző motívumokat festettek a tojásokra: „grable, ,muceke, medrocleke, travica, srčece, borek“. Több tanulónk ügyeskedett a ,,pisanica“ festésben, de akadtak olyan tanulóink is, akik először próbálták ki ezt a technikát. Ili néni, Marika néni, Panni néni beavatta őket a tojásfestés rejtelmeibe. Margit néni pedig a horgolás szépségét mutatta be az érdeklődőknek. Megmutatta, hogyan is készülnek a strucc, az emu, illetve a liba és tyúktojásokra a horgolt minták, mi a technikája az elkészült minták ragasztásának. A gyerekek csodálkozva figyelték az ügyes kezű néniket, akiknek elmondásuk szerint a festés technikája több évtizede van már a kezükben.

Igazi hagyományőrző délutánt tölthettünk el a kúriában, ráhangolódva a Húsvétra.