LEP 8.osztály - Fővárosi Nagycirkusz - 2024

karcolják rá a szememre:

Háború van.

Csillagok, a háború tart,

szóljatok rá, hogy megálljon” (Cseh-Bereményi: Háború van)

A Lázár Ervin Program keretén belül iskolánk 8. osztályos tanulói a Fővárosi Nagycirkuszban vettek részt egy fantasztikus és izgalmas előadáson ,,Csillagok, égbeli tűk” címmel.

Ez a cirkuszművészeti előadás az útkeresés, a művészeti ág határainak feszegetése, a kísérletezés igényével és gondolatával született meg. Bámulatos artista produkciók, népszerű dalok, slágerek, izgalmas tánckoreográfiák és lenyűgöző látványvilág forrt össze ebben az előadásban.

Az előadás a bolygónkról szólt, a bolygónkért aggódó csillagokról, a minket féltő Napról és Holdról, a gondoskodó Földanyáról.

A fellépők sok országból érkeztek: Lettország, Belgium, Üzbegisztán, Oroszország, Ukrajna, Magyarország, Etiópia.

Az előadást követően a megszámlálhatatlannak tűnő lépcsőfokokat másztuk meg a Néprajzi Múzeum épületén. Megérdemelte a fáradozást, a tetejére érve csodálatos panorámában gyönyörködhettünk: Hősök tere, Szépművészeti Múzeum, a Budai- hegyek…

Tartalmas és élményekben gazdag napot töltöttünk el Budapesten.