Kerékpártúráztak nyolcadikasaink - 2024

A 8. osztály tanulóival az utolsó közös kirándulásunkon kerékpártúrán vettünk részt. Az úticélunk Murakeresztúr volt. Túránk 1. állomása Molnári volt, ahol Horváth Zsóka nagyon szépen felkészült a település múltjáról. Kósa János polgármester úr végigvezetett minket a helytörténeti kiállításon, mesélt a parkban található emlékművekről. Ezután felpattantunk a kerékpárokra és le szerettünk volna menni a Murára, de sajnos akadályba ütköztünk, mert még a víz volt az úr és így irányt váltva a gátra kerékpároztunk. Ott Takács Bianka a Muráról tartott egy rövid, érdekes ,,előadást”. A gáton kerékpározva megcsodálhattuk a Mura környezetét, a fákat, növényeket. Ezután átsétáltunk a Mura hídon, amely összeköti hazánkat és Horvátországot. A gyerekek csodálattal nézték a Murát, miközben ő fittyet hányva ránk sebesen hordta a faágakat tovább. Szollár Martin felolvasta nekünk a Mura és a Dráva folyóról szóló legendát, amiről sokan nem is hallottak. Mivel mindenkinek jelzett már a korgó gyomra, hogy ebédidő van, sietve tettük meg az utat a Pizzériába Murakeresztúrra, ahol vártak ránk már az ínycsiklandozó pizzák. Szinte szó nélkül látott neki mindenki jóízűen az evésnek. Ezután jégkását, fagyit ettek a gyerekek. Nehezen ugyan, de elindultunk hazafelé. Hosszúnak tűnt az út, mivel már a tűző nap is nehezítette a kerékpározást. Mindenesetre a jókedv nem maradt el. Erről Imics Ármin gondoskodott a ,,zenedobozával”, a jó zenével. Észre sem vettük és már haza is értünk. Jó kis nap volt!

Szervező: Brodácsné Lukács Katalin osztályfőnök